Bruce Lee Poland 2013 Projekt strony : Marek Patryk Brański 

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Facebook: Bruce Lee Poland

e: bruceleepoland@gmail.com

WITAJ - BRUCE LEE

Prawa autorskie rodziny Bruca Lee

Biografia długa

"Sprawdź swoje własne doświadczenia. Absorbuj to, co jest przydatne. Odrzuć to, co jest bezużyteczne. Dodaj to, co jest w zasadzie własne. "- Bruce Lee

SKLEP

Oficjalna strona Fan Page Bruca Lee w Polsce

aprobowana przez Shannon Lee i rodzinę Bruca Lee.

BRUCE LEE

Skrócona biografia Bruca Lee.

 

Bruce Jun Fan Lee (Lee Siu Loong) urodził się w 1940 roku w San Francisco w Kalifornii, a jego rodzice byli w trasie z Chińską Operą. Ostatecznie wychowany w Hongkongu, Bruce Lee był aktorem dziecięcym występującym w ponad 20 filmach. W wieku 13 lat Bruce podjął studia nad gung fu pod okiem mistrza Wing Chun, Yip Mana. Bruce opuścił Hongkong w wieku 18 lat, przybył do Stanów Zjednoczonych i udał się do Seattle w stanie Waszyngton, gdzie pracował w restauracji przyjaciela rodziny. Wkrótce zapisał się na Uniwersytet Waszyngtoński, gdzie studiował filozofię. Bruce zaczął uczyć gung fu w Seattle i wkrótce otworzył swoją pierwszą szkołę, Jun Fan Gung Fu Institute. Dwie kolejne szkoły w Oakland i Los Angeles. Jednocześnie Bruce poślubił swoją żonę, Lindę i miał z nią dwójkę dzieci, Brandona i Shannon. W połowie lat sześćdziesiątych Bruce został odkryty podczas wystawy w Long Beach Internationals i wkrótce pojawił się jako Kato w serialu telewizyjnym The Green Hornet. W tym czasie Bruce rozwijał także własną sztukę walki, którą ostatecznie nazwał Jeet Kune Do (przetłumaczono: sposób przechwytywania pięści). Sztuka Bruce'a była przesiąknięta filozoficznym fundamentem i nie przyjęła długo utrzymywanych tradycji wojennych. Zamiast tego miał w swojej istocie idee prostoty, bezpośredniości i osobistej wolności. Po tym, jak seria The Green Hornet została odwołana, Bruce napotkał opór podczas pracy w Hollywood i udał się do Hongkongu, aby rozpocząć karierę filmową. W Hong Kongu nakręcił 3 filmy, które kolejno łamały wszystkie rekordy kasowe i pokazywały sztuki walki w zupełnie nowy sposób. Hollywood zwróciło na to uwagę i wkrótce Bruce tworzył pierwszą koprodukcję Hollywood / Hongkong z filmem o nazwie Enter the Dragon. Niestety, Bruce Lee zmarł w 1973 roku, zanim ten film został wydany. Ten film katapultował go do międzynarodowej sławy. Dzisiaj spuścizna Bruce'a Lee z własnej ekspresji, równości i pionierskich innowacji wciąż inspiruje ludzi na całym świecie

 

Bruce Lee opracował ekspresję sztuk walki, które były dla niego osobiste, nazwane Jeet Kune Do (przetłumaczone: Way of the Intercepting Fist). Sztuka ma symboliczną reprezentację tego, co nazywamy "Symbolem Bruce'a Lee" [patrz poniżej] i używa jako głównej zasady: "Nie używać jako sposobu"; bez ograniczenia jako ograniczenia.

 

Termin "jeet kune do" został wymyślony i wprowadzony do użytku w 1967 roku przez Bruce'a Lee, próbując nadać nazwę jego wojennej ekspresji. Lee zmagał się z nazwaniem swojej sztuki, ponieważ nieustannie oddalał się od wszelkiego rodzaju krystalizacji (a tym samym ograniczenia) swojej istoty, jednak prosta potrzeba odniesienia się do niej w jakiś konkretny sposób wygrała i narodziło się Jeet Kune Do.

Idea przechwytywania jest kluczem do JKD, niezależnie od tego, czy jest to przechwycenie techniki przeciwnika, czy jego intencji. Podstawowe zasady przewodnie to: prostota, bezpośredniość i wolność (forma bez formy).

Techniki i filozofie JKD mogą być stosowane zarówno w prawdziwej walce, jak i trudnych sytuacjach życiowych. Jeet Kune Do składa się z technik fizycznych i stosowanych filozofii i wymaga od jednostki, aby ćwiczyła w swoim najbardziej rozwiniętym stanie bycia, tak aby w sytuacji walki lub trudnej sytuacji osobistej potrzebne narzędzia były dostępne w danym momencie. i może być wykonane bez zastanowienia. Jeet Kune Do celebruje kultywację i szczerą ekspresję jednostki nad jakimkolwiek zorganizowanym stylem.