Bruce Lee Poland 2013 Designed by Marek Patryk Brański

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Facebook: Bruce Lee Poland

e: bruceleepoland@gmail.com

WITAJ - BRUCE LEE

Prawa autorskie rodziny Bruca Lee

STORE

Official Bruce Lee Fan Page Poland approved

by Shannon Lee and Bruce Lee Family in USA.

"Sprawdź swoje własne doświadczenia. Absorbuj to, co jest przydatne. Odrzuć to, co jest bezużyteczne. Dodaj to, co jest w zasadzie własne. "- Bruce Lee

Diana Lee Inosanto on Bruce Lee Lives!

Part 2

Part 3

Part 4

Part 6

Part 5

Bruce Lee Lives! to świetny dokument na temat Bruca Lee, dostępny w 6 + 1 częściach. Zapraszam!

 

 

 

Bruce Jun Fan Lee (Lee Siu Loong) urodził się w 1940 roku w San Francisco w Kalifornii, a jego rodzice byli w trasie z Chińską Operą. Ostatecznie wychowany w Hongkongu, Bruce Lee był aktorem dziecięcym występującym w ponad 20 filmach. W wieku 13 lat Bruce podjął studia nad skrzydłowym gung fu pod okiem mistrza Wing Chun, Yip Mana. Bruce opuścił Hongkong w wieku 18 lat, przybył do Stanów Zjednoczonych i udał się do Seattle w stanie Waszyngton, gdzie pracował w restauracji przyjaciela rodziny. Wkrótce zapisał się na Uniwersytet Waszyngtoński, gdzie studiował filozofię. Bruce zaczął uczyć gung fu w Seattle i wkrótce otworzył swoją pierwszą szkołę, Jun Fan Gung Fu Institute. Dwie kolejne szkoły w Oakland i Los Angeles. Jednocześnie Bruce poślubił swoją żonę, Lindę i miał z nią dwójkę dzieci, Brandona i Shannon. W połowie lat sześćdziesiątych Bruce został odkryty podczas wystawy w Long Beach Internationals i wkrótce pojawił się jako Kato w serialu telewizyjnym The Green Hornet. W tym czasie Bruce rozwijał także własną sztukę walki, którą ostatecznie nazwał Jeet Kune Do (przetłumaczono: sposób przechwytywania pięści). Sztuka Bruce'a była przesiąknięta filozoficznym fundamentem i nie przyjęła długo utrzymywanych tradycji wojennych. Zamiast tego miał w swojej istocie idee prostoty, bezpośredniości i osobistej wolności. Po tym, jak seria The Green Hornet została odwołana, Bruce napotkał opór podczas pracy w Hollywood i udał się do Hongkongu, aby rozpocząć karierę filmową. W Hong Kongu nakręcił 3 filmy, które kolejno łamały wszystkie rekordy kasowe i pokazywały sztuki walki w zupełnie nowy sposób. Hollywood zwróciło na to uwagę i wkrótce Bruce tworzył pierwszą koprodukcję Hollywood / Hongkong z filmem o nazwie Enter the Dragon. Niestety, Bruce Lee zmarł w 1973 roku, zanim ten film został wydany. Ten film katapultował go do międzynarodowej sławy. Dzisiaj spuścizna Bruce'a Lee z własnej ekspresji, równości i pionierskich innowacji wciąż inspiruje ludzi na całym świecie

 

Bruce Lee opracował ekspresję sztuk walki, które były dla niego osobiste, nazwane Jeet Kune Do (przetłumaczone: Way of the Intercepting Fist). Sztuka ma symboliczną reprezentację tego, co nazywamy "Symbolem Bruce'a Lee" [patrz poniżej] i używa jako głównej zasady: "Nie używać jako sposobu"; bez ograniczenia jako ograniczenia.

 

Termin "jeet kune do" został wymyślony i wprowadzony do użytku w 1967 roku przez Bruce'a Lee, próbując nadać nazwę jego wojennej ekspresji. Lee zmagał się z nazwaniem swojej sztuki, ponieważ nieustannie oddalał się od wszelkiego rodzaju krystalizacji (a tym samym ograniczenia) swojej istoty, jednak prosta potrzeba odniesienia się do niej w jakiś konkretny sposób wygrała i narodziła się narzuta kune.

Idea przechwytywania jest kluczem do jkd, niezależnie od tego, czy jest to przechwycenie techniki przeciwnika, czy jego intencji. Podstawowe zasady przewodnie to: prostota, bezpośredniość i wolność (forma bez formy).

Techniki i filozofie JKD mogą być stosowane zarówno w prawdziwej walce, jak i trudnych sytuacjach życiowych. Jeet Kune Do składa się z technik fizycznych i stosowanych filozofii i wymaga od jednostki, aby ćwiczyła w swoim najbardziej rozwiniętym stanie bycia, tak aby w sytuacji walki lub trudnej sytuacji osobistej potrzebne narzędzia były dostępne w danym momencie. i może być wykonane bez zastanowienia. Jeet Kune Do celebruje kultywację i szczerą ekspresję jednostki nad jakimkolwiek zorganizowanym stylem.

 
 

 

 

 

 

 

Part 1

    Bruce Lee