Bruce Lee Poland 2013 Designed by Marek Patryk Brański

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Facebook: Bruce Lee Poland

e: bruceleepoland@gmail.com

WITAJ - BRUCE LEE

Prawa autorskie rodziny Bruca Lee

11 February 2019

STORE

Official Bruce Lee Fan Page Poland approved

by Shannon Lee and Bruce Lee Family in USA.

Artykuły

Bruce Lee bio

 

 

Shannon Lee jest córką legendy sztuk walki Bruce’a Lee. Jest aktorką i piosenkarką, a także prezesem Bruce Lee Enterprises.

Shannon Lee opowiada Doretta Lau z HK Magazine o zachowaniu spuścizny ojca.

Urodziłam się w Santa Monica w Kalifornii, w 1969 roku. Moja rodzina i ja przeprowadziliśmy się do Hongkongu, kiedy miałam dwa lata.

Pamiętam, że mój ojciec był bardzo zabawny i energiczny. Lubił bawić się z nami, dziećmi. To był ciepły, kochający ojciec.

Mam pewne przebłyski jego obrazu w głowie … otoczone przez bardzo silne poczucie jego energii.

Istnieją dwa jego filmy, które naprawdę kocham. „Drogę Smoka”, film który napisał, wyreżyserował, opracował choreografię, wyprodukował. To taki on na wylot. Pokazuje jego poczucie humoru, jego umiejętności sztuki walki i zdolności reżyserskie.

Ale również naprawdę kocham „Wejście smoka”, bo kocham słyszeć jego głos, wszystkie inne filmy są dubbingowane.

Jestem wdzięczna za zbiorową pamięć mojego ojca, ponieważ wielu ludzi, którzy stracili rodziców w młodym wieku nie ma tyle, ile ja mam w odniesieniu do pism i materiałów filmowych i rzeczy, które pozostawił.

Rok po śmierci ojca, osiedliliśmy się w Palos Verdes, w Los Angeles. To miejsce, gdzie dorastałam.

Wstydziłam się sztuk walki, gdy byłam dzieckiem. Byłem przytłoczona przez to kim był mój ojciec. Musiałam poczekać aż przyjdzie na to mój własny czas. Miałam wtedy 19 albo 20 lat.

Trenowałam Jeet Kune Do. Moim sifu (nauczycielem) był Ted Wong, który był uczniem ojca. Uczył mnie na swoim podwórku, tak jak mój ojciec lubił robić. Trenowałam również taekwondo, wushu i kickboxing.

To jest śmieszne. Kiedy byłam młodsza, chciałam być prawnikiem.

W mojej pierwszej pracy byłam jako hostessą w sieci restauracji Olive Garden. Moim obowiązkiem było także czyścić łazienki.

Ostatecznie studiowałam umiejętności wokalne i muzyczne w Nowym Orleanie i stałam się klasycznie wykształconym piosenkarzem.

I zaśpiewałam „California Dreamin ‚” w „Dragon: The Bruce Lee Story” także gościnnie się w tym filmie pojawiłam.

Byłam mojego brata osobistym asystentem przy filmie „Rapid Fire”. Pamiętam, gdy mówiłam, że myślę o aktorstwie a on powiedział mi, że powinno to zrobić, tylko jeśli to naprawdę kocham.

Miałam prawie 24 lata, gdy mój brat umarł. To było bardzo traumatyczne. Mój brat bardzo mnie chronił, był moim mentorem.

Zawsze czułam wspólnie z Brandonem, że mamy coś, czego nie dzielimy z innymi osobami. Tego ojca i tą matkę.

Granie w filmach gdy miałam dwadzieścia lat było zabawne, ale myślę, że również bardzo nerwowe. Po prostu nie było „uziemione”

Śpiewałam z Sam Hui w Hong Kongu kilkakrotnie. Zapytał mnie, czy zechcę zaśpiewać z nim na scenie razem z nim na powrotnym koncercie w 2004 roku. Pomyślałam, dlaczego nie?!

Macierzyństwo jest cudowne. Moja córka, Wren ma siedem lat. Jestem naprawdę wdzięczna za jej obecność w moim życiu, bo pomogła mi poznać siebie lepiej.

Pracuję teraz dużo dla mojego ojca. Prowadzę Bruce Lee Enterprises, która jest firmą licencyjną.

Universal Studios miało wyłączne prawo do towarów z podobieństwem Bruce’a Lee. Odkupiłam te prawo w 2008r. roku.

Bruce Lee Foundation jest organizacją non-profit, której misja polega na edukacji oraz zachowaniu i utrwalaniu dziedzictwa ojca. Zaczęliśmy robić programy informacyjne skierowane do dzieci, ucząc o Bruce’a Lee i kim był Bruce Lee był, inspirując dzieci do realizacji własnych marzeń.

Moje życie poddane jest ciągłym zmianom, które lubię. Mój ojciec zawsze mówił: „“To change with change is the changeless state.”

To jest mój czas by zrobić w życiu coś, co będzie trwać. Przywrócić z powrotem mojego ojca publiczności.

 

Wywiad z Shannon Lee - 04 Kwiecień 2010 r

Źródło : Internet

 

Wywiad z Shannon Lee