Bruce Lee Poland 2013 Projekt strony : Marek Patryk Brański 

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Facebook: Bruce Lee Poland

e: bruceleepoland@gmail.com

WITAJ - BRUCE LEE

Prawa autorskie rodziny Bruca Lee

16 lutego 2019

SKLEP

Oficjalna strona Fan Page Bruca Lee w Polsce

aprobowana przez Shannon Lee i rodzinę Bruca Lee.

Artykuły

Bruce Lee bio

 

 

Bruce Lee był aktorem, filozofem, reżyserem i producentem filmowym, scenarzystą oraz mistrzem sztuk walki. Urodził się w listopadzie 1940 roku i zmarł w lipcu 1973 na skutek obrzęku mózgu.

Wielu uważa Brece’a Lee za jednego z najbardziej wpływowych artystów sztuk walki XX wieku. Filmy z jego udziałem wyniosły sztuki walki na zupełnie nowy poziom.

Był pionierem, jeżeli chodzi o rozpowszechnianie chińskich sztuk walki na Zachodzie.

Aż po dziś dzień uważany jest za legendę. Jego filozofia nadal jest żywa dzięki jego stylowi walki Jeen Kune oraz pisarstwu.

W okresie dorastania Henri Junttila, autor bloga Wake Up Cloud, zawsze patrzył na Bruce’a Lee. Teraz zdradza 11 wspaniałych lekcji, których mu udzielił ten mistrz sztuk walki.

Niski facet, ważący naprawdę niewiele, jednak wydający się posiadać siłę lwa. Inspirował, motywował i pokazywał, że nie musimy słuchać ludzi narzucających ograniczenia. To ja decyduję o swoim życiu i o tym, w co wierzę.

 

Oto 11 wspaniałych lekcji, których mnie nauczył Bruce Lee:

 

1. Cele

 

„Cel nie zawsze jest tym, co należy osiągnąć. Często są po to, aby mieć do czego dążyć”.

Cele są czymś, do czego dążymy, dlatego nie warto fiksować się zbytnio na ich osiągnięciu. Skupiaj się na samym procesie.

Jeżeli przemierzasz piękny szlak, Twoim celem jest dotarcie do punktu docelowego. Nie oznacza to jednak, że nie możesz rozkoszować się spacerem ani zmienić kierunku, w którym podążasz. Bądź otwarty i elastyczny.

 

2. Elastyczność

 

„Zauważ, że łatwo jest złamać nawet najpotężniejsze drzewo, podczas gdy bambus albo wierzba nie poddają się, kołysane przez wiatr”.

Najszczęśliwsi ludzie na świecie są elastyczni. Nie mają skostniałych poglądów, nie próbują kontrolować ani manipulować otoczenia, aby czuć się szczęśliwymi.

Dobrze im jest z takim stanem rzeczy. Akceptują go, żyją dniem dzisiejszym i oddychają.

Jeżeli chcesz prowadzić pełne treści, szczęśliwe życie, bądź osobą elastyczną i przyjmuj rzeczy takimi, jakie są.

 

3. Czas

 

„Jeżeli kochasz życie, nie trać czasu, ponieważ życie składa się właśnie z niego”.

Nie ma czasu na prokrastynację, usprawiedliwienia oraz uleganie własnym strachom. To może być trudne, jednak prędzej czy później umrzesz. Dlaczego nie wykorzystać życia w najlepszy sposób?

Nie trać czasu. Zamiast tego, rozpocznij zuchwałą wędrówkę w kierunku swoich marzeń. Po drodze będą porażki i błędy, jednak pozostawaj spokojny i żyj dniem dzisiejszym.

 

4. Służenie

 

„Prawdziwe życie to życie dla innych”.

Najbardziej satysfakcjonującym stylem życia jest pomaganie innym oraz wzbogacanie ich życia. W moim przypadku zapoczątkowało to prowadzenia bloga. Dzięki temu zrozumiałem, ile przyjemności sprawia pomaganie innym.

Jeżeli umiesz pomagać innym, podążając jednocześnie za swoją pasją, znalazłeś idealny styl życia.

 

5. Akceptacja

 

„Nie myśl o tym, kto ma rację, a kto nie albo kto jest lepszy. Nie bądź za czymś albo przeciwko czemuś”.

Jeżeli chcesz, aby świat był lepszy, należy pozbyć się oceniania innych, przesądów oraz skostniałych poglądów. Nie musisz mieć racji albo być w błędzie. Nie musisz być lepszy od kogoś innego.

Wszystko jest takie, jak to widzimy. Jeżeli to Ci się nie podoba, możesz robić coś innego, jednak nie rozsiewaj negatywnej energii, ponieważ to nigdy nie wróży niczego dobrego.

 

6. Determinacja

 

„Nie boję się człowieka, który przećwiczył jeden raz 10000 kopnięć, lecz tego, kto przećwiczył jedno uderzenie 10000 razy”.

Jeżeli chcesz osiągnąć wynik i być w czymś dobrym, musisz przestać robić milion rzeczy naraz. Poświęć się czemuś i podążaj za tym.

Większość ludzi poddaje się, zanim zobaczy pierwsze wyniki. Zbyt szybko rezygnują. Nie bądź jednym z tych ludzi!

 

7. Kreatywność

 

„Traktuj sytuację bez wyjścia jako szansę. Traktuj brak ograniczeń jako ograniczenie”.

Sami narzucamy sobie ograniczenia. Nawet jeżeli guru twierdzi, że coś jest niemożliwe, to wcale nie oznacza, że rzeczywiście tak jest. Jest tylko człowiekiem; takim samym jak Ty.

Pamiętaj – większość wielkich ludzi słyszała, że czegoś tam nie osiągną, a jednak parli do przodu i robili to wbrew wszystkim. Słuchaj siebie i tego, co Cię zachwyca.

 

8. Prostota

 

„Prostota jest kluczem do świetności”.

Upraszczaj swoje życie i pozbywaj się tego, co jest zbędne. Wmawiają nam, że musimy konsumować i gromadzić dobra materialne.

Szczęśliwie dla nas, okazuje się, że wcale tak nie jest. Szczęście wypływa z nas, a nie z zewnątrz. Prostota zapewnia jasność i spokój umysłu.

 

9. Odnajdź swoją drogę

 

„Wchłaniaj to, co jest pożyteczne. Odrzucaj to, co nie jest. Dodawaj to, co charakteryzuje tylko Ciebie”.

Na początku ucz się od tych, którzy są dla Ciebie autorytetami. Później, gdy staniesz się lepszy i zaczniesz odnosić sukcesy, bierz to, co działa i odrzucaj to, co jest nieskuteczne.

Wszyscy jesteśmy unikalni, więc trzeba znaleźć swoją niszę i zacząć słuchać wewnętrznego głosu. Podążaj za swoim sercem. W którym kierunku Cię ciągnie?

 

10. Działaj

 

„Wiedza to za mało. Należy tę wiedzę wykorzystywać. Chęci to za mało. Należy działać”.

Można przyswoić mnóstwo wiedzy, ale jeżeli nigdy nie podejmiesz działania, niczego nie osiągniesz. Nigdy nie będziesz mieć krystalicznej jasności, stąd konieczne jest zmierzenie się z wątpliwościami i niepewnością.

Na pewno chcesz mieć stuprocentową pewność, że odniesiesz sukces, jednak coś takiego po prostu nie istnieje. Aby dostać się tam, gdzie chcesz, należy ruszyć z miejsca.

 

11. Ego

 

„Sztuki walki są ostateczną formą samoświadomości. W ciosie albo uderzeniu nie chodzi o wykończenie chłopaka przed Tobą, lecz zabicie swojego ego, strachu oraz niepokoju”.

Wszystko, co robisz, dotyczy Twojego ego. To ono jest źródłem obaw. Chce, żebyśmy stali w bezpiecznym i właściwym miejscu, gdzie jest komfortowo.

Jeżeli słuchasz serca, to wiesz, że nie jest to Twoja droga. Podążaj za marzeniami i rób to odważnie. Pogódź się z wewnętrznym strachem i idź dalej do przodu.

W życiu chodzi o to, aby żyć, więc zacznij żyć i podążaj za swoją pasją.

Jeżeli zgadzasz się z tym, podziel się artykułem z przyjaciółmi!

 

Źródło :

 

11 inspirujących lekcji od Bruca Lee