Bruce Lee Poland 2013 Projekt strony : Marek Patryk Brański 

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Facebook: Bruce Lee Poland

e: bruceleepoland@gmail.com

WITAJ - BRUCE LEE

Prawa autorskie rodziny Bruca Lee

SKLEP

Oficjalna strona Fan Page Bruca Lee w Polsce

aprobowana przez Shannon Lee i rodzinę Bruca Lee.

Artykuły

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czego Polański uczył Bruce'a Lee ?

W sobotę przypada 40. rocznica śmierci ikony filmów sztuk walki, Brucea Lee. Z tej okazji przypominamy mało znany wątek z jego życia - przyjaźń z Romanem Polańskim. Mistrz karate uczył reżysera samoobrony, a ten rewanżował się korepetycjami z jazdy na nartach. Swoją znajomość z Brucem Lee, Polański opisał w autobiografii "Roman" (1988).

40 lat od śmierci Bruca Lee.

Bruce Lee urodził się 27 listopada 1940 roku w San Francisco. Ojciec Bruce'a - Hoi Chuen Lee, aktor, gwiazda chińskiej opery, przebywał akurat na tournee po Stanach. Dziecko otrzymało na imię Jun Fan, ale w amerykańskim akcie urodzenia wpisano imię Bruce. Mały Bruce - w związku z ciągłymi wyjazdami ojca - był wychowywany przez matkę. 

Ile jest wart Bruce Lee ?

Wokół Bruce'a Lee narosło już tyle legend, że pod tym względem nie może się z nim równać chyba żadna inna gwiazda kina. Jak się okazuje, atmosfera tajemnicy oraz magia srebrnego ekranu w jego przypadku stała się bardzo kosztownym połączeniem. Ostatnio przekonali się o tym uczestnicy pewnej aukcji w Hongkongu.

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Witam serdecznie na stronach artykułów. W tej sekcji strony będą dostępne zebrane w internecie najważniejsze artykuły dotyczące Bruca Lee i jego rodziny. Strona będzie stale rozwijana o nowe artykuły.  Zapraszam serdecznie!

Bruce Lee : ikona kina sztuk walki.

Jest jedyną osobą w historii kina, która zabiła postać graną przez Chucka Norrisa. Jego kopnięcia były tak szybkie, że operatorzy prosili go o powtórki w wolniejszym tempie. Zmarł nagle u szczytu popularności, na kilka dni przed premierą swojego największego dzieła. 27 listopada 2015 roku Bruce Lee obchodziłby 75. urodziny. Urodził się w 1940 roku w San Francisco, młodość spędził w Hongkongu. Po raz pierwszy przed kamerą pojawił się w wieku trzech miesięcy.

 

 

 

Artykuł na 40 lecie śmierci Bruca Lee.

40 lat temu zmarł Bruce Lee – ikona sztuk walki, oraz – według magazynu Time – jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi ubiegłego stulecia. Znany głównie ze względu na biegłe opanowanie sztuk walki oraz ich zastosowanie w filmach, był też niezwykle oczytanym twórcą poezji oraz filozoficznych aforyzmów. Mając właśnie te jego cechy na uwadze koncern produkujący whisky Johnny Walker postanowił w najnowszej reklamie wskrzesić legendarnego aktora za pomocą technik komputerowych. Gdyby żył dziś miałby 72 lata.

Wywiad z Shannon Lee - córką Bruca Lee.

Shannon Lee jest córką legendy sztuk walki Bruce’a Lee. Jest aktorką i piosenkarką, a także prezesem Bruce Lee Enterprises.Shannon Lee opowiada Doretta Lau z HK Magazine o zachowaniu spuścizny ojca.Urodziłam się w Santa Monica w Kalifornii, w 1969 roku. Moja rodzina i ja przeprowadziliśmy się do Hongkongu, kiedy miałam dwa lata.Pamiętam, że mój ojciec był bardzo zabawny i energiczny.

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Czytaj dalej..

Bruce Lee niebezpieczna perfekcja

Gdyby żył, miałby dziś dokładnie 77 lat. 27 listopada przypada rocznica jego narodzin. Bruce Lee – legenda kina akcji, mistrz wschodnich sztuk walk, ikona popkultury. Jego sława trwa dłużej, aniżeli jemu samemu dane było żyć. Poznajmy go bliżej.

 

 

 

 

11 inspirujących lekcji od Bruca Lee

Bruce Lee był aktorem, filozofem, reżyserem i producentem filmowym, scenarzystą oraz mistrzem sztuk walki. Urodził się w listopadzie 1940 roku i zmarł w lipcu 1973 na skutek obrzęku mózgu.

Wielu uważa Brece’a Lee za jednego z najbardziej wpływowych artystów sztuk walki XX wieku. Filmy z jego udziałem wyniosły sztuki walki na zupełnie nowy poziom.

Być jak woda - filozofia Bruca Lee

Choć Bruce Lee czuł się spadkobiercą myśli i duchowości Dalekiego Wschodu, przede wszystkim był dzieckiem amerykańskiej kontrkultury lat 60. To z niej wyrósł jako gwiazda filmowa oraz ikona sztuk walki.

Bohaterowie filmów z Bruce’em Lee są jak Benia Krzyk ze słynnych Opowiadań odeskich Izaaka Babla. Mówią mało, ale smacznie.

Bruce Lee - dziesięć milionów i wewnętrzna harmonia.

Był drogowskazem dla tych, którzy wierzą, że mogą odmienić swój los; symbolem zwycięstwa słabych i wykluczonych nad możnymi tego świata. Był kasowym aktorem i celebrytą; chodzącą ( a może raczej skaczącą? ) ambicją. Chińskim wcieleniem amerykańskiego snu o sukcesie. Był Brucem Lee. W 1974 r. cały świat pod nosem nucił tekst hitu Carla Douglasa – Everybody was kung fu fighting. Piosenka była numerem jeden na listach przebojów w 15 krajach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruce Lee jakiego nie znacie.

Słynne “opróżnij umysł, bądź bezforemny, bezkształtny – jak woda” to tylko jedna z wielu mądrości, jakie Bruce Lee pragnął nam przekazać. Mało kto wie, że jego ostatnim dziełem nie jest film, a właśnie zbiór filozoficznych, autorefleksyjnych przemyśleń, zebranych w listach o roboczym tytule “In My Own Process”. Wschodnie sztuki walki nigdy nie miały służyć walce sensu stricto, a raczej rozwojowi duchowemu ich adepta. I Bruce Lee doskonale o tym wiedział. Tego pana nie trzeba raczej nikomu przedstawiać..

O tym jak Bruce Lee zmienił popkulturę.

Był pierwszym Chińczykiem, który dostał pierwszoplanową rolę w amerykańskim filmie, chociaż nie dożył jego premiery. Wprowadził sztuki walki na  Hollywoodzkie salony - dzisiaj nie może się bez nich obejść żaden szanujący się film akcji. Dokładnie 45 lat temu zmarł Bruce Lee. Urodził się w chińskiej dzielnicy San Francisco jako czwarty z piątki dzieci Lee Hoi-chuena, chińskiego aktora oraz śpiewaka operowego i pochodzącej z bogatej, niezwykle szanowanej w Hongkongu rodziny Grace Ho.