Bruce Lee Poland 2013 Projekt strony : Marek Patryk Brański 

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Facebook: Bruce Lee Poland

e: bruceleepoland@gmail.com

WITAJ - BRUCE LEE

Prawa autorskie rodziny Bruca Lee

"Sprawdź swoje własne doświadczenia. Absorbuj to, co jest przydatne. Odrzuć to, co jest bezużyteczne. Dodaj to, co jest w zasadzie własne. "- Bruce Lee

SKLEP

Oficjalna strona Fan Page Bruca Lee w Polsce

aprobowana przez Shannon Lee i rodzinę Bruca Lee.

Bruce Lee opracował ekspresję sztuk walki, które były dla niego osobiste, nazwane Jeet Kune Do (przetłumaczone: Way of the Intercepting Fist). Sztuka ma symboliczną reprezentację tego, co nazywamy "Symbolem Bruce'a Lee" [patrz poniżej] i używa jako głównej zasady: "Nie używać jako sposobu"; bez ograniczenia jako ograniczenia.

 

Termin "jeet kune do" został wymyślony i wprowadzony do użytku w 1967 roku przez Bruce'a Lee, próbując nadać nazwę jego wojennej ekspresji. Lee zmagał się z nazwaniem swojej sztuki, ponieważ nieustannie oddalał się od wszelkiego rodzaju krystalizacji (a tym samym ograniczenia) swojej istoty, jednak prosta potrzeba odniesienia się do niej w jakiś konkretny sposób wygrała i narodziła się narzuta kune.

Idea przechwytywania jest kluczem do jkd, niezależnie od tego, czy jest to przechwycenie techniki przeciwnika, czy jego intencji. Podstawowe zasady przewodnie to: prostota, bezpośredniość i wolność (forma bez formy).

Techniki i filozofie JKD mogą być stosowane zarówno w prawdziwej walce, jak i trudnych sytuacjach życiowych. Jeet Kune Do składa się z technik fizycznych i stosowanych filozofii i wymaga od jednostki, aby ćwiczyła w swoim najbardziej rozwiniętym stanie bycia, tak aby w sytuacji walki lub trudnej sytuacji osobistej potrzebne narzędzia były dostępne w danym momencie. i może być wykonane bez zastanowienia. Jeet Kune Do celebruje kultywację i szczerą ekspresję jednostki nad jakimkolwiek zorganizowanym stylem.

 

"Kiedy życie daje ci przeszkody, musisz wezwać odwagę i iść dalej!"

JEET KUNE DO